با گروه BALRIUM   طی کل طول پروسه از زمان ارسال درخواست ثبت شرکت و بازگشایی شعبه ، تا آماده سازی برگه ها، پیگیری، مشاوره و سایر امور،  تمام مراحل به صورت شخصی و یا درصورت تمایل شما، با صدور وکالت نامه، توسط وکلا و مشاورین مالی مجرب ما طی 3 روز و در 3 مرحله بدون نقص انجام خواهد شد.
پس از طی مراحل کامل تاسیس شرکت، کلیه امور لازم برای ادامه فعالیت های شرکت شما، توسط کادر مجرب و با تجربه ما توسط گروه مشاورین مالی ما قابل انجام است.

مراحل مذاکرات پیش از ثبت شرکت اشتراکی اتباع خارجی در ترکیه

موضوعات مورد مذاکره

سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند ، دارای حقوق یکسان و برابر با سرمایه گذاران داخلی هستند.
قوانین مربوط به اوراق بهادار و سهام، برای اتباع خارجی و افراد ترک یکسان است.
اتباع خارجی میتوانند هر یک از انواع شرکتهای سهامی عام و خاص، مسئولیت محدود و یا تعاونی را تاسیس کنند.
 برای آسان و بهتر کردن محیط سرمایه گذاری، ثبت شرکت از طریق ادارات بازرگانی استان ها انجام میشود.
ادارات بازرگانی استان ها با  رویکرد حاکمیت سازمانی که مطابق با استانداردهای بین المللی است، با تشویق  سرمایه گذاری خصوصی و فعالیت های عمومی، شفافیت در فرآیندهای مدیریت را ترتیب می دهد و تجارت ترکیه را با قوانین اتحادیه اروپا و روند پیوستن به اتحادیه اروپا هماهنگ می کند.
گروه حرفه ای BALIRIUM  با افرادی که قصد ثبت شرکت در ترکیه را دارند، در زمینه تعیین عنوان شرکت و آدرس، هدف شرکت و موضوع شرکت، تعیین مدیر و سرمایه روند ثبت شرکت را شروع میکند.

نام شرکت

افرادی که قصد ثبت شرکت در ترکیه دارند، برای تعیین نام شرکت، با بررسی وجود نام در سوابق MERSIS میتوانند نام شرکت خود را تعیین کنند.
بر اساس قوانین ترکیه، برای جلوگیری از رقابت ناعادلانه، از سه کلمه عنوان انتخابی برای نام شرکت ، هیچ دو کلمه ای نباید کاملاً شبیه عنوان هیچ شرکت داخلی و یا خارجی ثبت شده در ترکیه باشد.
MERSIS، یک سیستم اطلاعات مرکزی برای انجام فرآیندهای ثبت تجاری به صورت الکترونیکی است که تمام امور از درخواست ثبت شرکت تا دریافت اسناد مربوط به شرکت، همه و همه در بستر آنلاین و الکترونیکی از طریق این سیستم انجام میشود.
یک شماره منحصر به فرد به اشخاص حقوقی که به طور فعال در کسب و کار مشارکت دارند، داده می شود. تاسیس آنلاین شرکت های جدید در MERSIS امکان پذیر است و شرکت هایی که قبلا تاسیس شده اند ممکن است پس از انتقال سوابق خود از طریق سیستم عمل کنند.

محل مرکزی شرکت

تبعه خارجی که قصد تاسیس شرکت در ترکیه را دارد، با شرکای تجاری خود درمورد محل شرکت و شرایطی که باید در قرارداد در نظر گرفته شود مذاکره میکند. بر اساس قوانین ترکیه، اعلام آدرس محل مرکزی شرکت برای کلیه شرکتهای داخلی و خارجی ثبت شده در ترکیه “اجباری” است.
محل مرکزی شرکت میتواند هر یک از موارد دفتر، محل کار، دفتر خانگی و یا دفاتر اشتراکی (مجازی) باشد. یکی از مواردی که در تعیین محل شرکت باید به آن دقت شود این است که صاحب ملکی که محل بعنوان محل مرکزی شرکت از او اجاره میشود فردی حقیقی و یا حقوقی است.
درصورتی که صاحب ملک (مرکز، شعبه، آتلیه، کارخانه، انبار…) شخصی حقیقی باشد، کرایه ملک + 22% مالیات استوپاژ و درصورتی که شخص حقوقی باشد،  کرایه + 18% مالیات ارزش افزوده محاسبه میشود.
در وضعیت مالک حقیقی، در محاسبات مالیاتی درآمدها و مخارج، مالیاتهای قابل پرداخت از استوپاژ پرداخت شده  کسر میشود.  و در وضعیت مالک حقوقی، مالیات 18% پرداخت شده مستقیماً بعنوان مالیات درنظر گرفته میشود.
به این دلیل، درصورتی که مالک شخص حقوقی باشد از نظر مالی به نفع شرکت خواهد بود.
درصورت تمایل به انتخاب دفتر مجازی، اعتبار و اعتماد شرکت ارائه دهنده خدمات باید بررسی شود و این نکته که آیا خدمات دائمی دفتر مجازی را ارائه خواهد داد و یا خیر باید بررسی شود.

هدف و موضوع شرکت

اتباع خارجی که قصد تأسیس شرکت در ترکیه را دارند باید با افرادی که قصد تاسیس شرکت به همراه آنها را دارند درمورد هدف شرکتو موضوع فعالیت شرکت مذاکره کنند. بعد از تعیین زمینه های فعالیت شرکت ، تعیین این زمینه ها بر اساس کدهای NACE در اساسنامه شرکت با جزییات اجباری است ‌
کدهای NACE اینکه فعالیت شرکت در چه  زمینه هایی  هست را نشان میدهد و تعیین میکند.
بررسی این موضوع که آیا محدودیتهای  وجود دارد یا خیر، از نظر نوع فعالیتهایی که شرکتهایی که شرکای
تجاری خارجی در ترکیه دارند، ضروری است.
شرکتهایی که با مجوز خاص قابل تاسیس هستند (پیش نمایش)
شرکتهایی که با داشتن شریک تجاری خارجی قادر به تاسیس نیستند (پیشنمایش)

سرمایه شرکت

اتباع خارجی که قصد تاسیس شرکت در ترکیه را دارند، میزان سرمایه شرکت را با مذاکره با شرکای خود تعیین میکنند.
برای مدیران خارجی و کارکنان خارجی شرکت، دریافت اجازه کار از نظر قانونی اجباری است.
برای دریافت اجازه کار، ارایه میزان سرمایه شرکت اجباری است،بنابراین تعیین مقداری که این موضوع را برطرف کند مهم است.
برای جلب سرمایه گذاری خارجی در ترکیه، سختگیری در مراحل اجازه کار در این موارد کمتر است و حتی در بعضی موارد نیازی نیست. به این دلیل برای بهره مند شدن از این تسهیلات،مشخص کردن کلیه امور مالی و سرمایه شرکت در اساسنامه شرکت موضوع مهمی است.
کارشناسان گروه BALIRIUM، میزان سرمایه شرکت را در سال ۲۰۱۹ به میزان 100,000 لیر پیشنهاد می‌کنند.
موضوعات مربوط به دریافت اجازه کار برای مدیر خارجی شرکت و اجازه کار کارکنان خارجی شرکت، ضمن انجام مراحل ثبت شرکت و یا پس از اتمام ثبت شرکت به صورت جداگانه مورد مذاکره قرار و اطلاعات مربوط به آن ارایه خواهد شد

هیأت مدیره شرکت

حین تأسیس شرکت خارجی باید در حضور اشخاص سوم، این موضوع که شرکت دارای چند مدیر و این افراد چه کسانی خواهند بود تعیین شود. همچنین این موضوع که میزان اختیارات هر فرد، محدودیتهای اختیارات، مدت زمان مدیریت چقدر خواهد بود با مذاکره با شرکای تجاری تعیین می‌شود.
درصورتیکه مدیر عامل شرکت بیش از یک فرد حقیقی و یا حقوقی باشد، این موضوع که امضای مدیریت به صورت منفرد و یا مشترک است و اینکه تعداد مدیران هزینه تاسیس را تحت تاثیر قرار میدهد یاخیر به صورت مجزا مورد مذاکره قرار میگیرد

روند ثبت شرکت در ترکیه با شریک خارجی

آماده سازی های قبل از تأسیس

اساسنامه شرکت با مذاکره بر سر تمام عناصر ومفاد آن تهیه می‌شود. از آنجا که هر تغییر در مفاد اساسنامه شرکت شامل هزینه اضافی خواهد شد، تا دریافت تاییدیه نهایی از تمام شرکا تمام مذاکرات را با دقت برسر تمام موضوعات انجام می‌دهیم.
این موضوع  که اقامت شریک خارجی بیش از زمان مجاز نشود، برای تعیین سریع امضاهای شرکا در اداره بازرگانی استان و تاسیس شرکت در ۳ روز، برگه های لازم به دقت جمع آوری می‌شوند.
حین تأسیس شرکت نیاز به پیگیری کارها به صورت همزمان و موازی درچندین اداره ازجمله اتاق بازرگانی، اداره مالیات بخش، اداره تأمین اجتماعی و MERSISهست که هر بخش توسط کارمند متخصص مخصوص پیگیری می‌شود.
متخصصان گروه بالریم تمام خدمات از دریافت برگه های لازم از نهادهای مربوط تا ترجمه های رسمی به زبان ترکی و تایید نوتری تمام برگه ها، با جمع آوری بدون نقص تمامی برگه های لازم و سپس آماده سازی اساسنامه شرکت، تأسیس شرکت را شروع میکند.

اسناد لازم برای تاسیس شرکت

برگه ترجمه رسمی از  پاسپورت فرد خارجی حقیقی که قصد تاسیس شرکت را دارد، ترجمه شده توسط دارلترجمه رسمی ترکیه و تایید شده در دفتر اسناد رسمی ترکیه. (پیشنمایش) ●
برگه شماره مالیاتی افراد تشکیل دهنده هیات مدیره و همچنین اتباع خارجی حقیقی و حقوقی ، شرکای تجاری (پیشنمایش) ●
برگه ای مبنی بر اینکه، تبعه خارجی حقیقی و حقوقی که قصد تاسیس شرکت در ترکیه و یا قصد شراکت در شرکتی در ترکیه را دارد با کلیه جزئیات (عنوان شرکت، میزان سرمایه، هیات مدیره شرکت، محل شرکت، سهام مشارکت و …) به ●
همره تصمیم گرفته شده  و تاییدیه رسمی آن از مقامات رسمی کشور خود  به صورت ترجمه رسمی ترکی، برابر اصل شده ، تصمیم رسمی تاسیس شرکت و شراکت در شرکت (پیشنمایش)
درصورتیکه تبعه خارجی که قصد تاسیس یا شراکت در تاسیس شرکتی در ترکیه را دارد شخص حقوقی است،  کارت شناسایی فرد حقیقی که از طرف شخص حقوقی فعالیت خواهد کرد، به صورت ترجمه رسمی شده و تایید شده از مقامات ●
رسمی کشور خود، برابر اصل شده، و تصمیم رسمی برای تبدیل شدن به عضو رسمی هیات مدیره.
بیان‌نامه امضای تبعه خارجی که قصد تاسیس یا شراکت در تاسیس شرکتی در ترکیه را دارد در مدیریت بازرگانی استان. (پیشنمایش) ●
دایره امضای تبعه خارجی حقوقیی که قصد تاسیس یا شراکت در تاسیس شرکتی در ترکیه را دارد تایید شده توسط مقامات رسمی کشور خود به صورت تایید رسمی شده  و ترجمه رسمی ترکه و برابر اصل شده. (پیشنمایش) ●
قبض مربوط به پرداخت 0.04% از سرمایه اولیه شرکت از طریق اداره ثبت بازرگانی به حساب مربوطه (پیشنمایش) ●
برای شرکت های سهامی عام، درصورت حامل بودن سهام، قبض پرداختی مبلغ کامل سرمایه و درصورتی که سهام از نوع نما NAMA باشد، قبض پرداختی 25% از سرمایه تعهد شده شرکت ●
برگه قرارداد محل مرکز شرکت ●
فرم اعلام تاسیس تنظیم شده خطاب به مدیریت بازرگانی استان (پیشنمایش) ●
درخواست ثبت تنظیم شده خطاب به مدیریت بازرگانی استان (پیشنمایش) ●
اساسنامه آماده شده به زبان ترکی برای شرکت سهامی و یا شرکت مسئولیت محدود (پیشنمایش) ●

فرایند مراحل تاسیس

ثبت آنلاین کلیه اتباع خارجی حقیقی و یا حقوقی عضو هیات مدیره و یا شرکای خارجی که در ثبت شرکت نقش دارند در سیستم MERSIS ●
ثبت آنلاین کلیه مدارک اعم از کدهای NACE شرکت، محل مرکزی شرکت، عنوان و سرمایه تاسیس شرکت، هیات مدیره و اساس نامه که در مرحله مذاکره آماده سازی شده اند در سیستم MERSIS به صورت آنلاین ●
دریافت شماره مالیاتی شرکت در مرحله تاسیس شرکت به صورت آنلاین از سیستم MERSIS ●
ارائه فرم اعلام تاسیس به صورت فیزیکی به مدیریت بازرگانی استان. ●
ثبت آنلاین درخواست ثبت از مدیریت بازرگانی استان در سیستم MERSIS  به صورت آنلاین ●
دریافت قرار ملاقات برای ابراز امضای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی و محلی، اعضای هیات مدیره در مدیریت بازرگانی استان ●
حضور برای ابراز امضا در مدیریت بازرگانی استان الزامی است. برای اتباع خارجی شریک، مدیر و اعضای هیات مدیره ای که ترکی نمیدانند ، معادل ترجمه رسمی ترکی امضا دریافت میشود. ●

در ادامه فرایند پس از مدیریت بازرگانی استان، به اداره مالیات و تامین اجتماعی باید به صورت فردی اعلام ثبت شرکت انجام شود و  در روزنامه رسمی بازرگانی ترکیه متن کامل اساسنامه به چاپ خواهد رسید.
درصورتی که برگه ها و اسناد لازم به صورت فیزیکی به ادارات ذکر شده تحویل داده نشود، فرایند ثبت شرکت تمام شده محسوب نخواهد شد.

مراحل بعد از ثبت شرکت دارای شریک تبعه خارجی در ترکیه

اتمام ثبت نزد نهادهای رسمی

دریافت فرم اعلام شروع برگه های مربوط به تامین اجتماعی(Bağ-Kur) و تحویل آن به صورت فیزیکی به سازمان بیمه SGK مبنی بر اینکه تبعه خارجی شریک شرکت در یک سال، به مدت 6 ماه در ترکیه حضور خواهد داشت. ●
دریافت رمز عبور و شماره ثبت محل کسب از اداره تامین اجتماعی شهرستان ●
تایید کلیه دفاتر لازم اعم از دفتر روزانه، دفتر موجودی، دفتر جلسات هیات مدیره و … در مدیریت بازرگانی استان بر اساس قانون تجارت و بازرگانی ترکیه. ●
بیان و آماده سازی دایره امضای افراد دارای اختیار در نوتر (دفتر اسناد رسمی) در تاریخ ثبت شرکت در مدیریت بازرگانی استان ●
امضای قرارداد با مشاور مالی برای انجام امور مربوط به بیمه و امور مالیاتی، محاسباتی و حسابرسی ماهانه، سه ماهه و سالیانه ●
پیش نمایش قرارداد مشاورین مالی گروه مشاور مالی BALRIUM – مشاور Murat BAL ●
پیشنمایش حداقل دستمزد تعیین شده İSMMMO  ●

آماده سازی وکالتنامه جامع مشاور مالی با محتوای مربوط به امضای افراد دارای اختیار به صورت فردی و همچنین به اسم شرکت (پیشنمایش) ●
آماده سازی وکالتنامه جامع  وکالت با محتوای مربوط به امضای افراد دارای اختیار به صورت فردی و همچنین به اسم شرکت (پیشنمایش) ●
امضای قرارداد وکالتنامه جامع، از آنجایی که برای شرکتهای سهامی عام، وجود وکیل اجباری است. ●
دفتر حقوقی BALRIUM –  پیشنمایش قرارداد خدمات و هزینه وکیل Yasemin BAL ●
پیشنمایش تعرفه حداقل دستمزد دفتر استانبول ●

مامور مالیاتی شرکت با حضور در دفتر مرکزی شرکت اقدام به بررسی موضوعاتی از قبیل اینکه شرکت کارکنانی دارد یا خیر، درصورت وجود کارمند، مدت زمانی که مشغول به کارند و دستمزد آنها میکند. همچنین با فرد دارای اختیار ●
ات مربوطه در شرکت نسبت به بررسی حضور و غیاب و امضای آن اقدام میکند.
دریافت آنلاین سند مالیاتی از وزارت دارایی و درآمد ●
دریافت رمزعبور اعلانات الکترونیک شرکت از وزارت دارایی و درآمد ●
با دریافت رمز عبور KEP  از اداره پست PTT جهت ارائه الکترونیکی اسناد و برگه های رسمی شرکت ، فرایند تاسیس شرکت به پایان میرسد. ●
شماره مالیاتی برای انجام کلیه امور مربوط به وزارت خزانه و دارایی به صورت آنلاین دریافت میشود و در ادامه کلیه امور مالیاتی، با هدف پیگیری امور، ذخیره اطلاعات به صورت الکترونیکی انجام میشود.

هزینه های تاسیس شرکت در ترکیه با شریک خارجی

مرحله مذاکرات تاسیس شرکت، جمع آوری کلیه اوراق لازم برای درخواست تاسیس شرکت و انجام امور در مدیریت بازرگانی استان به معنای اتمام فرایند تاسیس شرکت نیست.   
تاسیس شرکت، تعداد شرکا، حقیقی و یا حقوقی بودن شرکا، تعداد مدیران هزینه تاسیس شرکت را تعیین میکند.
پس از ثبت شرکت در مدیریت بازرگانی استان، اتاق بازرگانی استان، اداره مالیات، وزارت دارایی و اداره تامین اجتماعی، تاییدیه دفاتر مالی و تجاری شرکت و اعلانات الکترونیکی و دریافت رمز عبور KEP، ابراز امضا جهت اعلام خصوصی و یا غیر انتفاعی بودن شرکت نیز از دیگر عناصر تعیین کننده هزینه ثبت شرکت است.
همچنین آماده سازی وکالتنامه های مشاورین مالی و وکلای حقوقی نیز از دیگر موارد تعیین کننده هزینه است.
اتمام تمام مراحل ثبت شرکت اجباری است. در غیر اینصورت از نظر نهادهای رسمی، شرکت تاسیس شده در
به همه ی این دلایل ذکر شده، مهمترین نکته در زمینه تعیین هزینه ثبت، اتمام مراحل به صورت تمام و کمال نزد کلیه نهادها و ارگانهای مربوطه هست تا شرکت بتواند شروع به فعالیت تجاری کند و این فعالیت را بدون مشکل ادامه دهد.
نظر گرفته نخواهد شد و فعالیتهای روتین و حیاتی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و موجبات پیش آمدن هزینه های اضافی مالی و زمانی و جریمه های مالی را خواهد داشت.
هزینه های ثبت شرکت سهامی و مسئولیت محدود را از دفتر ما سوال کنید (برای دیدن اطلاعات تماس کلیک کنید)

هزینه های  اجباری ، مالیاتها و سایر پرداختها پس از اتمام ثبت شرکت با شریک تجاری خارجی در ترکیه

پس از تاسیس شرکت، ارائه بیاننامه ها، مالیات های شامل و هزینه های ماهیانه و هزینه های جاری اجباری باید پرداخت شوند.
پرداخت بیاننامه ها به صورت ماهیانه، سه ماهه و سالانه، مالیات های شامل، اعلانات بیمه تامین اجتماعی،  و پرداخت کلیه هزینه های مربوطه از طرف گروه حرفه ای و متخصص BALRİUM پشتیبانی میشود.
با این وجود، پرداخت کلیه مالیات ها، هزینه ها، و دستمزدها در زمان درنظر گرفته شده، به صورت کامل و بدون نقص برای جلوگیری از هرگونه مشکل و جریمه از نکاتیست که باید رعایت شوند.

بیاننامه ها (ماهانه، سه ماهانه، سالانه)

بیاننامه مالیات بر ارزش افزوده – I  (ماهانه) ●
بیاننامه مالیات بر ارزش افزوده – I I  (ماهانه) ●
فرم BA ، که خریدهای بالای 5000 لیر شرکت را نشان میدهد (ماهانه) ●
فرم BS ، که خریدهای بالای 5000 لیر شرکت را نشان میدهد (ماهانه) ●
قرارداد حقوق و دستمزد برای کارمندان رسمی شرکت  (ماهانه) ●
اعلامیه موسسه تامین اجتماعی برای کارمندان رسمی شرکت (ماهانه) ●
اعلامیه بازیافت (ماهانه) ●
اعلامیه درآمد، درصورتی که  کارکنان رسمی شرکت بیش از 10 نفر هستند (ماهیانه) ●
اعلامیه درآمد، درصورتی که  کارکنان رسمی شرکت کمتر از 10 نفر هستند (3 ماهانه) ●
اظهارنامه مالیاتی موقت سازمان (3 ماهانه) ●
اظهارنامه مالیاتی سازمانها (سالانه) ●

مالیات ها (ماهانه، سه ماهانه، سالانه)

مالیات بر ارزش افزوده – 1 ●
مالیات بر ارزش افزوده – 2 ●
مالیات بر درآمد ●
مالیات بر درآمد ●
مالیات موقتی سازمان ●
مالیات سازمانها ●
مالیات نظافت محیط زیست ، بر اساس محل شرکت، متراژ، تعداد کارمندان، معیارهای فعالیت شرکت ، این مبلغ تغییر میکند. برای دفاتر اشتراکی سالیانه این مالیات دریافت نمیشود. ●
مالیات تابلو، تبلیغ (بر اساس محل شرکت، متراژ تابلو، این مبلغ تغییر میکند) برای دفاتر اشتراکی سالیانه این مالیات دریافت نمیشود. ●

سازمان تامین اجتماعی

اعلامیه بیمه کارمنان (TL 35،70 برای سال 2019 – ماهانه) ●
حق بیمه Bağ-Kur (تعیین شده بر اساس اینکه شرکای شرکت تحت پوشش هستند حداقل 754.61 TL در سال 2019) ●

هزینه ها

هزینه مشاور مالی بر اساس تعرفه تعیین شده از سوی ISMMMO (ماهانه) ●
هزینه وکالت بر اساس تعرفه تعیین شده از دفتر استانبول (ماهانه) ●
هزینه کارگزاری گمرک بر اساس تعرفه اتاق کارگزاران گمرکی (ماهانه) ●
تاییدیه بازگشایی برای سال آینده، در ماه دسامبر هر سال در دفتر اسناد رسمی ●
تاییدیه بسته شدن سال گذشته، در ماه  ژوئن هر سال در دفتر اسناد رسمی ●
پرداختی های اتاق تجارت و بازرگانی در ماه ژوئن و اکتبر  هر سال ●

سایر هزینه ها

درصورتی که دفاتر اشتراکی (مجازی) را انتخاب کنید،  کرایه ماهیانه (در سال 2019) معادل 3600 لیر (حداقل) – (سالانه) ●
دفاتر مجازی پیشنهادی گروه BALRIUM ، هزینه ها، خدمات و نمونه قرارداد (پیشنمایش) ●
هزینه های سالانه اتاق تجارت و بازرگانی (مینیمم 600 لیر در سال 2019) ●

تقویم پرداختی تقریبی بر اساس حداقلهای سال 2019 (پیش نمایش)